ד”ר גידי איפרגן הוא עמית מחקר באוניברסיטת מונאש (מלבורן, אוסטרליה) החוקר את הפילוסופיה ההודית ואת הבודהיזם הטיבטי. את עבודת הדוקטורט, שעובדה לספר כתב באוניברסיטת מונאש על הדְזוֹגְצֶ’ן של לוֹנְגְצֶ’נְפָּה, המורה הטיבטי בן המאה ה-14; את עבודת המסטר כתב באוניברסיטת תל-אביב על מעמד המדיטציה באַדְוָיְיטָה וֵדָאנְטָה של שַׁנְקָרָה, המורה ההודי בן המאה ה-8.

מ-1992 משתתף בסדנאות הדְּזוֹגְצֶ’ן הטיבטי בהנחייתו של נַמְקְהַאי נוֹרְבּוּ רִינְפּּּוֹצֶ‘ה. בשנים 1994 – 2003 למד יוגה מסורתית קלאסית משְׁרִי בְּרַהְמָה גּוֹפָּל בַּהֲדוּרִי ותלמידו שְׁרִי שִׁיּוְ-שָׁנְּקָּר טְרִיפָּטְהִי מווארנסי, הודו; ובשנים 2000-1992 למד את תורת הצ’קרות אצל נועה בלאס. גידי אסיר תודה מקרב לב למורים אלה אשר תמכו והעתירו עליו מחכמתם והשראתם בדרכו על שביל התבונה של היוגה.

מאז 1997 הוא מלמד יוגה ומדיטציה, תחילה בישראל ואחר כך במלבורן, אוסטרליה, בסטודיו הביתי, ואת הפילוסופיה והפסיכולוגיה של היוגה בבתי ספר להכשרת מורים ליוגה, בסדנאות ובסמינרים. ספריו: “האור והמראה: המבט המבחין והצלול של היוגה” (2021), “גילוי העצמי בפסיכולוגיה של היוגה” (2018) ו- “שלילה וחירות במשנתו של לונגצ’נפה” (2016) ראו אור ברסלינג וזכו לביקורות מצוינות. בנוסף, תרגם לעברית את “מחזור היום והלילה: טקסט טיבטי על האימון בהתבוננות” מאת נמקהאי נורבו (1998).

גידי הינו אמן גיטרה קלאסית וחבר בהרכב אנסמבל טֶלוס. המוזיקה של האנסמבל, אוסטרלית עכשווית בין-תרבותית, המייצרת מרחב מוזיקלי אינטימי בו נפגשים אלתור וקומפוזיציה מורכבים. לאחרונה, גידי הלחין את קַיְוַלְיָה, יצירה באורך 12 דקות אשר הוזמנה על ידי המרכז ללימודי מודעות והתבוננות שבאוניברסיטת מונאש, כחלק מההשקה הרשמית שלהם כמרכז. הנה הסרטון של ההקלטה החיה מינואר 2022:

https://www.monash.edu/consciousness-contemplative-studies/community/_nocache#tabs__2716292-04

גידי הוציא שני אלבומים: (Vast Expanse (2016 ו- (Down Celestial Avenue (2018 אשר ראו אור ב-Cala Record (בריטניה) וזכו לביקורות מצוינות. אלבומים אלה כוללים מוסיקה של מלחינים אמריקנו-לטיניים, באך, קטעי ג’אז של ראלף טאונר ויצירות של מלחינים עכשוויים מישראל, עודד זהבי ומתן דסקל, ומאוסטרליה, שון ריג’ני. אלבומיו הושמעו ב- ABC Classic FM, ביירון ביי FM ובטיסות של מספר חברות תעופה, וניתן